menu x
menu x

Kdo jsem

Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte.

Elbert Hubbard

Kdo jsem

Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte.

Elbert Hubbard

Můj život je spjatý se třemi místy, které mě velmi ovlivnily. Olomouc, kde jsem se 28.6.1972 narodila a žiji, Jesenicko, kde mám spoustu přátel a znám tam téměř každý strom, a Britská Kolumbie v Kanadě, kde jsem žila šest let a naučila se vnímat odlišnosti našich kultur.

Volné chvíle v dětství jsem trávila nejčastěji v Jeseníkách, tam jsou kořeny mé lásky k horám a zimním sportům. V Olomouci jsem studovala gymnázium v Hejčíně, a když jsem byla ve čtvrtém ročníku, přišla listopadová revoluce. Organizovala jsem stávku studentů na našem gymnáziu a byla šťastná ze změn, které nastaly. Jelikož jsem byla odmala vedena ke vztahu k umění, rozhodla jsem se studovat na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci dějiny výtvarného umění. Ve třetím ročníku jsem studium přerušila a odcestovala do Kanady.

Ráda se vydávám po nevyšlapaných cestách.

V Kanadě jsem se intenzivně věnovala studiu angličtiny a narodil se mi tam můj první syn. Hodně mě ovlivnil rovný a upřímný přístup tamních lidí k životu, kde slovo platí a sliby se plní. Po šesti letech jsem se vrátila do rodné Olomouce. Pracovala jsem jako PR a projektová manažerka v neziskové organizaci P-centrum Sananim, které se zabývá léčbou a doléčováním závislých osob.

Po necelých dvou letech jsem začala podnikat v oboru překladatelství, tlumočení a jako lektorka a učitelka anglického jazyka. V této činnosti jsem aktivní do současnosti. V letech 2009 – 2010 jsem pracovala v nadnárodní společnosti Dermacol Brno na pozici klíčové a projektové manažerky zahraničního obchodu. V září 2013 jsem také začala učit anglický jazyk na druhém stupni ZŠ, jelikož mě práce s dětmi inspiruje a baví.

V osobním životě trávím volný čas s rodinou nejen v Olomouci, ale i na chatě v Jeseníkách. Rádi cestujeme a poznáváme krásy naší země. Mezi mé další záliby patří literatura, tanec, hudba a dobré jídlo. Mám dva syny, tři kocoury a psa, takže se doma rozhodně nenudíme.

Můj vztah k politice

Angažovanost pro druhé a smysl pro spravedlnost je protkán životem celé mé rodiny. Velkou inspirací pro mě byl můj dědeček František Dvořák, zanícený sokol – náčelník Smrčkovy župy Sokolské v Olomouci, který po celý svůj život bojoval za pravdu a spravedlnost a byl za to i stíhán. Za války strávil za činnost v Sokolu tři roky v koncentračních táborech, v roce 1962 byl opět zatčen za protistátní činnost. Čtyřicet let byl předsedou atletického oddílu v Olomouci, vybudoval zde atletický stadion, kde se na jeho počest běhá Memoriál Františka Dvořáka.

Již od dětství jsem si ráda vytvářela sama na věci svůj názor, a tudíž byla v neustálém konfliktu s tehdejším režimem. Na gymnáziu jsem se účastnila již před listopadem 89 všech protikomunistických demonstrací v Olomouci a Praze, podepsala jsem petici Několik vět a s příchodem Listopadové revoluce jsem organizovala stávku studentů na hejčínském gymnáziu. Byla to krásná doba plná euforie, naděje a očekávání.

V roce 2009 jsem vstoupila do ODS, kdy jsem přebrala štafetu po svém otci Františku Dvořákovi, který byl členem ODS od jejího založení. V dubnu 2019 jsem vystoupila z ODS a s Václavem Klausem mladším jsem založila politické hnutí Trikolora. Cesta k Trikoloře byla dána mými osobními a intenzivními zkušenostmi z poslanecké sněmovny. Politiku vnímám jako zodpovědnou službu společnosti. Nadevše si cením upřímnosti a ctím svobodu názorů. Prostřednictvím svého působení chci pomoci šířit pravicové postoje a pozitivně ovlivňovat dění kolem sebe. Věřím, že když to stejné udělá víc a víc lidí, bude se politika zlepšovat a přibližovat všem.

Top